Varistasi Biogel Gambe Varis Kremi 100 Ml.

Varistasi Biogel Gambe Varis Kremi 100 Ml.

İTALYADAN İTHAL EDİLMİŞTİR.

Varis Nedir, Nasıl Oluşur?

Bacaklarda cildin hemen altında görülen varisler,  toplardamarların genişlemesi ve kıvrıntılı bir şekille bürünerek uzamasıdır. Varisin nedeni toplardamarlardaki kapakların işlevlerinin kaybıdır.

Varis, vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok yaygın olarak bacaklarda ve diz eklemlerinde görülür. Varisler çoğu zaman bacak derisinin altında kılcal damar çatlamaları veya örümcek ağı şeklindedir. Baldırdan kalçaya kadar olan bölgede yayılan mavimsi renkte değişik çaplarda kıvrıntılı veya mor ipliksi kabarıklılar şeklinde olabilir.

Varislerin toplumdaki sıklığı :
*Genel anlamda kadınların %50-55’inde, erkekler de ise %40-45’inde çeşitli toplardamar sorunu bulunur.
*Varis,  50 yaş üzerindeki her iki kişiden birinde vardır.

Varisler yıllarca görünüm dışında bir şikayete yol açmadan kalabilir. Zamanla ağrılı hale gelebilir. Bacaklarda şişme ve bir süre sonra kronik toplardamar (vanöz) yetmezliği gelişebilir.
Varisli olan damarda kan pıhtısı oluşabilir ve tromboflebit olarak biline bu durum bacakta ağrı, şişme ve kızarıklık olur.

Bu kapaklar kalıtımsal (ailevi) ya da edinsel (çevresel, mesleki vs) nedenlerle tahrip olursa işlev göremez ve kanın geriye kaçar. Venöz yetmezlik denilen bu durum varislere yol açar.
Kapak yetmezliği –reflü sonucu toplardamardaki kan yerçekimi etkisiyle kalbe gidemeyip geri kaçarak birikir ve cilt altında kılcal damarların genişleyerek varislere dönüşmesine yol açar.
 Zaman içerisinde geri kaçan daha büyük varislere yol açar.

Bu bükülmüş kan damarları yetişkinlerin %66’sında görülmektedir.

Varis daha geniş kan damarlarında görülen bir damar problemi olup damarlar şişmiş ve burulmuştur.
Koyu mavi renkli ve deriden fırlayacakmış gibi görünürler.
Varis vücudun her yerinde olabilir ancak daha çok bacak ve diz ekleminin arkasında yer alırlar.

Varisin Bulguları Nelerdir?

Varisler ciltte kozmetik sorunlar oluşturabildiği gibi uzun süre ayakta kalındığında bacaklarda artan ağrılara sebep olur. Bu ağrı başlangıçta ayakları yukarıda tutarak azalırken zamanla sürekli hale gelebilir. Ağrının dışında bacaklarda dolgunluk hissi, krampları, renk değişikliklerine (pigmentasyon) neden olur. Varisler ilerledikçe yakınmalar artar, bacaklarda şişlik, cilt altında kanamalar ve iyileşmeyen ülsere yaralar ortaya çıkar. Zamanla toplardamarlar içerisinde durağanlaşan kan pıhtılaşır ve buradan kopan parçalar da akciğer embolilerine yol açar.

Varis Türleri : Varisler büyüklüklerine ve cilte yakınlıklarına göre tanımlanır ve 3 tür varis vardır. Kılcal varisler (telenjentazi-küçük varisler), orta boy varisler (ağsı-retiküler varisler), büyük varisler (variköz venler) dir.

Varisin sık görülebileceği kişiler faktörler
Yaşlılık ,  Genetik,  Hormonal değişiklikler, Gebelik, Şişmanlık,  Aşırı güneşlenmek,  Toplardamar tıkanıklığı, Uzun süre ayakta durulan meslek grup çalışanları,

BIO GEL GAMBE   varistasi  100 ml
                                Bacaklarınıza rahatlama ve hafiflik hissi verir   

Yüksek ölçeli ayakkabı ya da uzun süre hareketsiz oturarak geçen zor bir iş günün ardından ödemli, şişmiş  ayaklar ve yorgun bacaklardan kim muzdarip değildir ki?

Frajil kapillerler, pek çok hastalık için ortak olan bir semptomdur ve enfeksiyonların  disvitaminozunun bir sonucudur.  Ayrıca hemoroid ve varislerin de birinci nedenidir.

Diğer yandan, tüm selülit şekillerinin ve cinslerinin temelinde venöz yetmezliği yatmaktadır.

Tüm bu durumlarda venotonik ve dekonjestif etkiye sahip aktif bileşenlerle beslenmenin desteklenmesi ve bacaklara, bileklere ve şişmiş ayaklara hafiflik hissini ve gücünü geri kazandıran kremlerin kullanılması yerinde bir önlem olmaktadır.

varistasi canlandırıcı 

Bacak ve ayaklardaki yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde Varistasi BIO GEL GAMBE’ın kullanılması tavsiye edilir.
Belirli durumlar sebebiyle (rahatsız ayakkabılar, uzun süre ayakta kalma, uzun, yorucu günler) bacaklarda ve ayaklarda oluşan yorgunluk hissinin, ağırlığın ve şişkinliğin giderilmesinde varistasi canlandırıcı jel mükemmel bir çözümdür. Kalınlaşan ve özellikle frajil hale gelen yorgun epidermisin canlılığını ve elastikiyetini artıran Green Tea (Yeşil Çay), White Tea (Beyaz Çay) ve Red Tea (Kırmızı Çay) özleri içerir. Bu jel hızlı bir rahatlama sağlar ve hafiflik ve tazelik hissi verir.
Varistasi , damar dokularının sağlığının doğal şekilde korunmasına yardımcı olarak küçük kan dolaşımının fizyolojik işlevine yardımcı olmaktadır.
Etki
Dekonjestan
Kanamayı durdurucu
Anti-varikoz
Anti-oksidan
Vazo konstriksiyon

Nerede kullanılır 
Filibit
Lenfodemi
Kronik damar problemleri
Şişmiş ayak ve bilekler
Hemoroid

Varistasi bio gel gambe
- DERMATOLOJİK OLARAK TEST EDİLMİŞ FORMÜL
- %100 DOĞALDIR
- KORUYUCU VE RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ
- BİYOLOJİK ÖZLER İÇERİR,
- GDO’SUZDUR,
- MİKROBİYOLOJİK OLARAK KONTROL EDİLMİŞTİR


Kullanımı:  Rahatsızlık hissettiğiniz bölgelere günde bir veya iki kez, tamamen emilene kadar, dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapılarak uygulayınız. Tam bir tedavi için, ürünü aralıksız 20 gün boyunca kullanın sonrasında bir hafta ara verin. Bunu 2-3 aylık dönemler halinde gerektiği şekilde uygulayın.

Uyarılar: GEBELİKTE KULLANILMAMALIDIR.
Tavsiye edilen günlük miktar kullanımı aşılmamalıdır.
Üç yaşın altındaki çocukların erişebilecekleri yerlerden uzak tutunuz.

İÇİNDEKİLER  :  Aqua/Su, Bitkisel Gliserin, Glisin Soya* (Soya fasulyesi) Tanesi Özü, Escin, Centella Asiatica Özü, Mentol, Camelia Sinensis Yaprağı Özü, Asphalathus Linearis (Rooibos) Yaprağı Özü, Fosfolipitler, Lonicera Caprifolium (Hanımeli) Çiçeği Özü, Dehydroxanthan Gum, Parfüm
Escina:  Bir at kestanesi özü olan bu aktif bileşen bir vazokonstriksiyon işlevi görerek kapiller direnci, damar sağlığını ve venöz dolaşımın akışını artırır ve sonuçta antifilojistik ve anestetik bir etki sağlar.
Centella: Asiaticoside’in bağ dokusu üzerinde belirgin bir kapiller koruyucu, venotonik ve tropik etkisi vardır, ayrıca kızarıklığı giderici etkiye sahiptir.
Hanımeli: Cilt ve kan damarları için mükemmel güçlendirici etkiye sahiptir.

Bu formül, Camelia sinensis’in TGREEN TEAWHITE TEA özlerinden ve, fermantasyon sonrasında ona tipik kırmızı rengini veren, Rooibos’dan elde edilen RED TEA özünden oluşan üç değerli özün karışımına dayalıdır.

Bu özler, damar güçlendirici hususiyetlere sahip olan ve antioksidanlar olan flavonoidler  (%2-5 Rutina) ve polifenoller (%40-50 cathechin) içerir. Geçirgenliği azaltırlar ve doku miktarını çoğaltarak kan kapilleri direncini artırırlar. Ayrıca, hücre dışı proteinlerin korunmasını sağlayarak ve glikosaminoglikanların bozunumunu azaltarak ve doku sertleşmesini önleyerek oksidatif stresi sınırlarlar. Ayrıca antokiyanlar, fenol asitleri, kumarinler ve kinonlar açısından zengin olup, çevrenin ve UV ışınlarının neden olduğu hasarı azaltarak cildin foto yaşlanmasını sınırlandırırlar ve aynı zamanda mükemmel anti-enflammatuarlardır.
* Organik tarım ürünü
* Petrolate ve paraben içermez
HARİCEN KULLANIM İÇİNDİR

KALİTE ONAYLI 
Ürün, üretimin her bir safhasının garanti altına alındığı, UNI EN ISO 9001:2000 kalite sistemi belgesi almış laboratuarlarda geliştirilmiştir.

ICEA/AIAB BELGELERİ; (Associazione Italiana Agricoltura Biologica)

Bu belge, çevre etkisinin aza indirgenmesi ile birlikte doğal menşeli ham maddelerin kullanılması sağlandığından, insan sağlığının ve içinde yaşadığımız çevrenin korunmasını garantilemektedir.

 Viaxi Y65507 Cinsel Sağlık Ürünleri tam size/sevdiklerinize göre.

64,00 TL   %14
54,90 TL
--Tükendi--