Site Kullanımı


Üyelik Sözleşmesi

   

Üyelik Sözleşmesi
 
Taraflar
a) www.IcGiyimOzel.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Sururi Mahallesi Hoca Hanı Sokak Ambarcı İş Merkezi No: 19/69 Kat:2 Yeşildirek Fatih İSTANBUL adresinde mukim BK BİLGi TEKNOLOJİLERİ VE TİCARET A.Ş. (Bundan böyle “IcGiyimOzel” olarak anılacaktır).
b) www.IcGiyimOzel.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı. (Bundan böyle “Kullanıcı” olarak anılacaktır).
 
Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar:
 
Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Üyelik Sözleşmesi'nin www.IcGiyimOzel.com adresinden, kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. 
 
Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen IcGiyimOzel.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. 
 
IcGiyimOzel, üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.
 
IcGiyimOzel.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. 
 
Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar: 
 
1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları 
 
1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi 
1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması 
1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır. 
1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi.
 
2. İçerik Kullanımı 
 
2.a. IcGiyimOzel.com'da sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. IcGiyimOzel.com içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya IcGiyimOzel'ın izni olmadan link vermek yasaktır. 
2.b. Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı IcGiyimOzel’a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. 
2.c. IcGiyimOzel.com'a iletilen tüm eleştirilerin hakkı IcGiyimOzel’a aittir, istenildiği taktirde IcGiyimOzel tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir. 
 
3. Sorumluluklar 
 
3a. IcGiyimOzel.com'u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve IcGiyimOzel.com'u geliştirmektir. 
3.b. IcGiyimOzel.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek IcGiyimOzel.com sitesini kullanmaya başlayabilir. 
3.c. Kullanıcı, IcGiyimOzel.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile IcGiyimOzel.com'un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir. 
3.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya IcGiyimOzel.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının IcGiyimOzel.com'dan yararlanması IcGiyimOzel tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir. 
3.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin IcGiyimOzel.com'u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder. 
3.f. IcGiyimOzel.com ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve IcGiyimOzel tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden IcGiyimOzel sorumlu tutulamaz. 
3.g. Kullanıcı , IcGiyimOzel.com'dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz. 
3.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından IcGiyimOzel.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. 
3.i. IcGiyimOzel.com ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı IcGiyimOzel’a aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. 
3.j. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır. 
3.k. IcGiyimOzel.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. IcGiyimOzel, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. 
3.l. IcGiyimOzel, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar. 
3.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır. 
3.n. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen "Gizlilik Politikası" bölümünü okuyunuz. 
Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle IcGiyimOzel'ın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. IcGiyimOzel, Kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir. 
3.o. IcGiyimOzel.com, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya IcGiyimOzel.com web sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.
3.p. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde IcGiyimOzel.com bu hatayı düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal edebilir. Söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz. 
3.r. IcGiyimOzel.com, üyenin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya IcGiyimOzel.com'a tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) IcGiyimOzel.com ve IcGiyimOzel'a ait web sitesi ailesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.
 
4. IcGiyimOzel'ın Hak ve Yükümlülükleri 
 
4.a. IcGiyimOzel, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının IcGiyimOzel.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, IcGiyimOzel.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir. 
4.b. IcGiyimOzel. taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. IcGiyimOzel. her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı işbu hakkı kabul eder. IcGiyimOzel, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, IcGiyimOzel.com'da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve IcGiyimOzel.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır. 
İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri IcGiyimOzel.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın IcGiyimOzel tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir. 
 
5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi 
 
Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren IcGiyimOzel.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır. 
 
6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü 
 
Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır. 
 
7. Tebligat Adresleri 
 
7.a. IcGiyimOzel.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının IcGiyimOzel.com'a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. 
7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 
7.c. Yine IcGiyimOzel.com'un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın IcGiyimOzel.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder. 
 
Son güncelleme tarihi: 09.11.2013 Bu kategorideki diğer sorular Sorunuzun cevabını bulamadıysanız tıklayın.
Yardım Ana Sayfasına dönmek için tıklayın.
  Hızlı Servis

Bize Ulaşın

Sorunuzun cevabını burada bulamadıysanız, Destek Hattımıza mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın