ÇOCUK İÇ GİYİM

çocuk iç giyim adına aradığınız her şey...

İç giyim alışveriş sitemizde, Çocuk iç giyim gruplarından Atlet, Külot, Pijama, Eşofman, Termal, Plaj giyimi, Tayt, Body ve daha bir çok iç giyim ürünü satışı yapılmaktadır. Yüzlerce Çocuk İç Giyim markası arasından, beğendiğiniz modelleri, bütçe, konfor ve zevkinize uygun olarak seçebilir, online olarak güvenli ortamda alışveriş yapabilirsiniz.

Çocuk iç giyim modelleri, ebeveynlerin satın aldığı iç çamaşırlarına oranla biraz daha dikkat edilmesi gereken bir alandır. Giyim ürünleri ve kombin edilen kıyafetler düşünüldüğü zaman akla ilk gelen kitle kadın kitlesi olmaktadır. Erkekleri tüm mağazalarda dolaştırıp onları bezdiren bayanların yanı sıra son dönemlerde giyim alanında en önemli kitle haline gelen çocuklar ön planda tutuluyor. Çünkü çocukların kullandığı oyuncaklardan kıyafet ürünlerine kadar her şey onların ruhsal ve bedensel gelişimlerini etkilemektedir. Çocukluk dönemini yaşayan bireylerin çamaşır seçimleri iki ayrı kategori adı altında yapılmaktadır. Kız çocuklarına ait olan iç çamaşır modelleri ve erkek çocuklarına ait olan iç çamaşırı modelleri olarak ikiye ayırdığımız bu kategorinin ortak kullanımı söz konusu değildir. Burada yine devreye cinsiyet olgusu gitmektedir. Bunun dışında genel olarak bakıldığında anatomik yapıları da farklı olan çocukların kendi kategorilerinde bulunan ürünleri incelemeleri gerekiyor.

Çocuk iç giyim seçimleri, her ne kadar kulak arkası edilerek önemsiz olarak gösterilmeye çalışılsa da, çocuklar için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü seçilecek olan iç çamaşırları, gelişmekte olan çocukların bedenlerinin değişimini, doğru olarak karşılayabilmelidir. Örneğin gelişme çağında olan bir genç kız için tercih edilebilecek gelişme sütyeni, doğru ölçüde alınmadığı zaman çocuk üzerine olumsuz bir etki bırakacaktır. Bunun dışında kötü malzemeler ile üretilen iç çamaşırları, sürekli hareket halinde olan çocukların cinsel organlarının daha çok enfeksiyon riski taşımasına sebep olabilir. Bu alanda özellikle idrar yollarında gelişen hastalıklar çok sık rastlanan rahatsızlıklardandır.

Kız ve erkek çocuğuna uygun olarak farklı kategorilerde yer alan kıyafetlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise cinsiyet faktörüdür. Kız çocuk ve erkek çocuk birbirinden çok farklı özellikle olan bireylerdir. Anatomik yapıları ve cinsel organları birbirinin aynı olmayan bu iki birey, kendi kategorilerinde yer alan ürünleri giymelidir. Çünkü her iki kategoride bulunan ürünlerin desenleri ve modelleri de farklıdır. Erkek külot çeşitlerinde külotların ön kısmında biraz bombe duruş gözlenirken kızlara ait olan külot modelleri tamamen düz çeşitlerden oluşuyor.

Kız ve erkek çocuk iç giyim seçimi yapılırken erkek çocuğa kıza ait olan bir çamaşır alınır ve sürekli giydirilirse, erkek çocuğunun kimliğinde ciddi sorunlar görülebilir. Çünkü kızlar için hazırlanan iç çamaşırlarının üzerinde kızların sevdiği kahramanlar yer alıyor. Külot ve diğer kız iç çamaşırlarında kullanılan renkler de kızlar için en uygun olan renklerdir. Yine aynı şekilde bir kız çocuğuna, erkek çocuğuna ait olan iç giyim ürünü giydirildiği aman onlar da kendilerini erkek çocuk yerine koyarak bir duygu ve durum karmaşası yaşarlar. Bunların dışında ebeveynler tarafından çocukların iç çamaşırları alanında yaptıkları en büyük yanlış ise, iç çamaşırlarını atmamalarıdır. Şöyle ki; çocuk iç çamaşırları, diğer kıyafetler gibi çocuğun hızlı gelişimi sonrasında yepyeni kalmaktadır. Bu yeni kalan kıyafetleri atmaya kıyamayan anneler, ikinci üçüncü çocuğa çamaşırı vermek üzere saklarlar. Bir de saklanan problemlerin arkasından farklı cinsiyete sahip olan bir çocuk dünyaya gelirse, işte bu durumda çifte hata yapılmış olacaktır. Bu hataların önüne geçilmesi için eski çamaşırları başka çocuklara kullandırmak yerine, geri dönüşüm yapılması gerekiyor.

Kız çocukları için belirlenen kategorimiz altında atlet modelleri, kız çocuğu külotları ve çorap modeller yer alıyor. En sık kullanılan bu ürünlerin dışında bir de geliştirici sütyenler yer alıyor. Bu sütyenler gelişme çağında olan genç kızların göğüslerini destekleyerek,göğüslerin daha doğru ve biçimi bir şekilde büyümesini sağlayacaktır. Sütyen ya da külot bu alanda hangi çocuk iç çamaşırı alınıyorsa alınsın kolay yıkanan ve rahat kullanılan bir kumaş özelliğine sahip olmalıdır. Kız çocukları için yapılan külot seçimlerinde, ilk bakılacak durum, külotların malzemesinin hangi maddeler ile üretilmiş olduğudur. Kesinlikle yüzde yüz doğal pamuk kumaştan üretilen giysiler, sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Sitemizde yer alan markaların ürünleri hakkında her üründe resim ve görsel açıklamalar yer almaktadır. Kız çocuklarına giydirilecek kıyafetlerin renkli oluşundan artık şikayet etmenize hiç gerek yok. Çünkü tamamen doğal boyalar kullanılarak yapılmış çocuk iç giyim çeşitleri, mümkün olduğunca sade renkteki modellerle seçilmelidir. Çünkü tercih edilen beyaz çamaşırların yıkanması hem kolay hem de hijyenik özellik taşımaktadır. Bu alanda ciddi adım atmak isteyen her birey, idrar yolları enfeksiyonu yaşatmayacak olan ürünleri tercih etmelidir.

Kız çocuğuna göre yapılacak olan atlet seçiminde ise, modaya uygun olan detay yerleştirmeleri bulunuyor. Çeşitli süslemeler ve baskılı resimler ile tasarlanan kız atlet modelleri, pamuklu kumaştan yapılmıştır. Pamuklu kumaş içerisinde yer alan terletmez özellik, vücudun dışarı attığı teri emer ve ter, içine hapseder. Bu sayede sağlık açısından herhangi bir sorun yaşanmayacak. Vücudu sıkmayan ve vücuda bol gelmeyen iç giyim seçimleri yapılınca, kız çocukları kendilerini çok daha özgür hissetmelerini sağlayacaktır. Teni sıkan ve yabancı malzemeler ile üretilen her türlü giyim ürünü, son derece tehlikeli ve cilt sorunu ortaya çıkarak durumu da beraberinde getiriyor.

Erkek çocukları için de yine kız çocukları iç çamaşırı seçiminde yapılan doğru ve yanlışlar geçerlidir. Kız çocuğunun seveceği şekilde hazırlanan atlet ve külot desenlerinden kaçınılarak, sadece erkek çocuklarının ilgilenebileceği şekilde hazırlanan kahramanlı ürünler tercih edilmelidir. Erkek çocukları için de satın alınacak iç çamaşırlarının ilk önce özelliklerine dikkat edilmesi gerekiyor. Naylon karışımlardan uzak olarak hazırlanmış olan pamuklu kumaşlar, erkek çocuklarının kullandıkları iç giyimden memnun kalmalarını sağlıyor. Cildi sıkmayacak şekilde hazırlanan iç giyim ürünleri, tarz ve model olarak en bilinen markalar ile kendinizi ifade edebilmeniz için icgiyimozel.com'dadır.

İç giyimin yine en iyi markalarını bir araya toplayan icgiyimozel.com, en güze ödeme fırsatlarını ayağınıza kadar getiriyor. Kısa ve uzun süreli indirim fırsatları sitemiz içerisinde yer alıyor. Hangi marka ve hangi beden söz konusu olursa olsun gündeme gelen indirimler, müşterilere kaliteli ve uygun hizmet verebilmek için uygulanmaktadır. Verdiğimiz ürünlerin yüzde yüz oranında orijinal olduğunu belirtirsek, sitemizin ve ürünlerimizin güvenilirliğinden de söz edebiliriz. Çünkü genellikle iç giyim alanında yer alan ürünlerin indirim ve fırsatlı fiyatları düşünüldüğünde, o markalara ait ürünlerin sahte olduğu konusunda tartışmalar ortaya çıkıyor. Fakat bu durum bizim sitemiz için söz konusu bile değildir. Hepsi birbirinden fazla üne sahip markalar ile satılan en fazla ürün, bizim sitemizde yer alıyor.

Çocuk pijamalarından deniz ve plaj ürünlerine, çoraplardan kız ve erkek çocuk atlet çeşitlerine, külotlardan kız ve erkek çocuk iç ve dış giyim ürünlerine kadar her çeşit modeldeki ürüne bizimle ulaşabilirsiniz. Kolay ulaşıp zor vazgeçeceğiniz çocuk iç çamaşırı çeşitleri, hassas ciltlere özel hazırlanan özelliği ile çok fazla talep edilmektedir. Cıvıl cıvıl ve rengarenk harika modellerden oluşan çocuk çamaşırları, Çift Kaplan, Yeni İnci İç Giyim ve Öztaş İç Giyim gibi markaların seçkin örneklerini bir araya getirdi. Erkek çocuk ve kız çocuk alanında ulaşabileceğiniz bütün iç çamaşırı modelleri, her zevke uygun renk ve model seçeneği ile icgiyimozel.com'da sizleri bekliyor.

Dünyaca ünlü bir yazar biz dünyayı çocuklardan ödünç aldık diyor. O yüzden de kendi genlerimizden olsun ya da olmasın dünyaya gelen her çocuğa karşı sorumluluğumuz var. Çünkü onlar dünyanın en masum varlıkları ve onlara sormadan dünyaya geliyorlar. Bu nedenden dolayı şartlarımız elverdiği ölçüde her türlü durumları ile asgari ölçüde de olsa ilgilenmemiz gerekiyor.

Doğadaki diğer canlıların olduğu gibi çocukların da temel gereksinimleri arasında beslenme, barınma yanında giyim olayı geliyor. Özellikle çocuklarda dış giyim kadar iç giyim konusu da oldukça önemli.

Çocuk iç giyim konusu oldukça önemli zira 0-18 yaş arası bireyler çocuk olarak kabul ediliyor ve bu dönemde sağlıklı büyümeleri için iç giyimlerine dış giyimlerinden biraz daha fazla özen göstermek gerekli. Çocuğun üşütmemesi, aşırı terlememesi, hareketini etkilememesi için mutlaka doğru ve düzenli bir biçimde iç giysilerini kullanmak gerektiği unutulmamalı.

Temel Ürünler

Çocuk iç giyim temelde kendi içinde kız çocuk iç giyim ve erkek çocuk iç giyim olarak ikiye ayrılıyor ve bunların da alt başlıklarında şu ürünler yer alıyor:

Önce kız çocukları için olanlara bakacak olursak:

· Çocuk atlet

· Kız çocuk külot

· Genç kız & çocuk sütyeni

· Kız çocuk body

· Kız çocuk fanila

· Kız çocuk çorap

Erkek çocukları için olanlara baktığımızda ise karşımıza çıkan ürünler şunlar:

· Erkek çocuk atlet

· Erkek çocuk külot

· Erkek çocuk çorap

· Erkek çocuk fanila

· Erkek çocuk boxer

Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yukarıdaki ürünlerden hangisi olursa olsun alınırken dikkat edilmesi gereken bazı temel hususlar var. Aslında anneler, babalar kendi içinde anne baba olduğunu hissedenler çok iyi biliyor ama yine de bazı noktaların üzerinden geçmekte fayda var.

Çocuk iç giyim noktasında bilinmesi gereken ilk husus elbette çocuğun cinsiyetine uygun ürünlerin seçilmesi ki bu konuyu es geçmemek gerekiyor. Bireyin özellikle kimliğinin oluştuğu yıllarda gerekçesi ne olursa olsun kız çocuk ise kız çocuk için olan, erkek çocuk ise erkek çocuk için olan giysiler tercih edilmeli.

Çocuğun bu noktadan sonra cinsiyetine bakılmaksızın dikkat edilmesi gereken hususların başında elbette iç giyimde kullanılan malzeme geliyor. Kullanılan malzeme terletmeyen, alerji yapmayan, kaşıntıya yol açmayan bir malzemeden yapılmalı. Eğer iç giyim ürünlerinde boya kullanılıyor ise boyaların da kanserojen madde içermediğinden ve çocuğun gelişimine zarar vermeyeceğinden emin olunmalı.

Çocuk cildinin aşırı hassas olduğu konusu asla göz ardı edilmemeli ve ürünler buna uygun seçilmeli. Elbette kendi bedenine uyan, aşırı büyük ya da aşırı küçük olmayan ürünler seçilmeli. Sonuçta çocuk iç giyim ürünlerinin aşırı hassas bir konu olduğu gerçeği unutulmadan ürün seçimleri yapılmalı. Modelinden ziyade tasarımına ve malzemesine hassasiyet gösterilmeli.

Fiyat konusu ise tüm bunlardan sonra düşünülmeli.