Taytlar

, 355 model bulduk!

  Kadın Tayt

  Kadın giyiminde sınırsız alternatif var. Hem üst giyim, hem alt giyim açısından erkeklere göre çok daha şanslı olan kadınlar özellikle son yıllarda taytlar giyerek hemen her ortama girebiliyorlar. Zira taytların kullanımı oldukça pratik. Kullanım açısından da oldukça rahat olan bu alt giyim parçası ile her ortamda doğru bir kombin ile çok şık olabilmek mümkün. Üstelik bu giysiyi giymenin bir yaş sınırı da mevcut değil.

  Acil durumlarda bayanların kurtarıcı alt giyim ürünlerinden birisidir taytlar... Yaz, kış her mevsim giyilebilen bu alt giyim ürünleri, her tarza uyum sağlama özelliğindedir. Renk renk, model model bayan taytları ile birbirinden farklı kombinler hazırlayabilir, şıklık ve rahatlığı bir arada yaşayabilirsiniz.

  Bayan taytları her mevsim kullanılabilir. Yazlık tayt modelleri ince kumaşlar ile tasarlanan alt giyim ürünleridir. Yaza özel canlı renkli, desenli taytlar tasarlanıp bayanların beğenisine sunuluyor. Bu taytlar ayak bileğinde olabileceği gibi diz hizasına kadar da kısalabilir. Kısa yazlık taytların bacak kenarlarında dantel işlemeleri ya da bacak alt kısımlarında değişik desen işlemeleri olabilir. Kışlık tayt modelleri ise ayak bileğinde ve koyu renklidir. Genel olarak siyah, lacivert ya da koyu tonlarda yeşil renk kullanılır. Yazlık taytlarda olduğu gibi desen işlemeleri kışlık taytlarda da olabilir.

  Taytlar, vücudun alt bölgesine tamamen yapışan parçalardır. Rahat kullanım için kalça ve basen bölgesini kapatan üst giyim ürünleri ile birlikte kombin edilip kullanılmaları gerekir. Kışlık tayt kombini yaparken uzun çizme ya da botlar ile kombin tamamlayabilir, çok hoş bir tarz yaratabilirsiniz. Yazlık tayt kombini yaparken ise ince topuklu açık ayakkabıları kullanabilirsiniz. Bazı yazlık tayt kombinlerinde uzun tunikler yerine yazlık elbiseler ile de uyumu yakayalabilirsiniz.

  Bayan tayt modeli ve rengi seçerken kullanıcının tamamen kendi zevki ve tarzına uygun kriterlere uygun ürünleri seçmesi gerekir. Normalde çok renkli giyinen bir bayan, sırf moda diye koyu renkli taytlardan uzak durmalı. Benzer şekilde düz ve sade bir giyim tarzı olan bayanlar trendlerde desenli tayt modelleri var diye desenli ürünleri satın almamalıdır. Bu tür seçimler modaya uygun olmasına rağmen yanlış seçimlerdir ve görüntü açısından olumsuz etkileri olacaktır.

  Temel Tayt Türleri

  Taytlar kendi içinde çok farklı gruplara ayrılıyor. Bugün itibarıyla bakıldığında karşımıza çıkan temel tayt türleri şunlardır:

  · Normal taytlar ( farklı kumaşlardan yapılan farklı özelliklerde olanlar)

  · Termal taytlar

  · Deri taytlar

  · Tayt takımları

  Beden olarak bakıldığında ise standart bedende olanlar olduğu gibi S,M,L, XL olanlar da mevcut. Standart olanlara bakıldığında ise likralı kumaştan yapılan ve her bedene uyabilecek tarzda üretilenler.

  Yukarıda söylenen ebatlar dışında daha küçük ve daha iri yapıda olan insanlar için daha büyük ve daha küçük bedende yapılan taytlara da rastlamak mümkün olabiliyor.

  Deri taytlar daha çok özel davetler ve geceler için ideal iken, termal taytlar kışın aşırı soğuk olan havalarda iç giyim ürünü olarak da kullanılabilen ürünler. Tayt takımları ise üst giyim ürünü de bulunan ikili takımlar.

  Normal taytlar günümüzde en sık tercih edilen ve ağırlıklı olarak penye, pamuk, koton gibi kumaşlardan yapılan tayt türleridir. Spor yaparken, gündelik yaşamda rahatlıkla kullanılabilirler. Kısa, uzun, diz altı boylar en çok bu modellerde karşımıza çıkıyor.

  Tüm bu ürünlerin fiyatları ise ürünün modeline, kullanılan kumaşa, üretici firmanın fiyat politikasına bağlı olarak değişiklikler arz ediyor.

  Tayt Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Taytlar kendi içinde böylesine alt dallara ayrılırken kullanımında dikkat edilmesi gereken en temel konu, kişinin üzerinde ne giyeceği. Özellikle kalçası olağandan büyük olan kadınların üst giysileri seçerken uzun olan tunikler, bluzlar seçmesinde fayda var.

  Yine aynı şekilde özellikle yaz dönemlerinde kişinin içini göstermeyecek tarzda olanların seçimine dikkat edilmesi gerekiyor. Üst giyim ile tam bir uyum içinde olmasına da dikkat etmek gerekiyor.

  İç Giyim Özel, bayan giyim ürünlerinde kaliteli markalara yer veren bir satış sitesidir. Onlarca kaliteli markanın yüzlerce farklı giyim ürünlerine bu adresten ulaşabilir, beden ölçülerinize göre en popüler giyim ürünlerini tek bir tıkla satın alabilirsiniz. Her mevsim severek kullanacağınız yazlık ya da kışlık taytları en uygun avantajlar ile satın almak için hızlı incelemeye başlayabilirsiniz.