Gelin & Çeyiz

, 256 model bulduk!

  Gelin Çeyiz Ürünleri ve Takımları

  Ülkemiz gibi geleneksel değerlere büyük anlamlar yükleyerek kalabalık aile formatında yaşayan aileler için düğün başlı başına bir seremoni ve işin özünde oldukça da güzel, anlamlı insanları bir araya getiren dayanışmaya güçlendiren bir olgu.

  Düğün için günler öncesinden gerek kız tarafı, gerek oğlan tarafı hummalı bir hazırlığa başlıyor. Özellikle gelin ve çeyiz deyince akan sular duruyor. Özellikle genç kızlar olanca masumiyeti ile sevdikleri adamla evlenirken çok daha mutlu oluyorlar.

  Ama çeyiz olayında durum biraz daha günümüzde farklılık kazandı. Artık insanların çok da çeyiz yapmaya zamanı yok ama çok güzel çeyiz ürünleri var.

  Gelin ve Çeyiz Deyince Akla Gelen Ürünler

  Kişi gelin olurken çok şey almak istiyor ama majör ürünlere baktığımızda karşımıza şunlar çıkıyor:

  · Gelin İç Giyim

  · Çeyiz Altılı Takım & Setleri

  · Nişan Sandıkları

  · Çeyiz Terliği

  · Gelin Eldiveni

  · Saten Takımlar

  Sandık bu işin belki de en olmazsa olmazı. Genç kızlar evlenir iken çeyizlerini sandıklara koyuyor ki, bu konuda önemli kavramlar, şarkılar ezgiler bile var.

  Çeyiz terliği, çeyiz takımları, saten takımlar, gelin eldiveni gibi ürünler ise ülkemizde ağırlıklı olarak erkek tarafının aldığı ve geline armağan edilen ama onlar almasa da mutlaka gelinin çeyizinde olan majör ürünler.

  Hepsi birbirinden anlamlı ve özel olan bu ürünler elbette farklı ürün gamlarında ve farklı özellikler içeriyor. O yüzden de fiyatlar ürünün özelliğine, modeline, markasına göre çok değişik olabiliyor. Çeyiz sandığı konusu başlı başına bir kavram zaten.

  Diğer ürünler de kendi içinde çok özel alt başlıklara ayrılıyor ve işin içine girildiğinde insan hangisini alacağını şaşırıyor.

  Bu Ürünler Alınırken Bilinmesi Gerekenler

  Amabu ürünler alırken insanın bir defa ilk evliliğini yapacağı göz önüne alınır ise gelinin zevkleri doğrultusunda ürünler alınması en doğrusu. Ayrıca kaliteden ödün verilmemiş, kişinin kendisine yakışacak olan ürünler tercih edilmeli.

  Fiyat konusunda kişiler elbet bütçelerini düşünmeli ama ilk planda olmaması gerektiği unutulmamalı. Bunun dışında giyim ürünlerinde de gelin içinde en rahat olacağı eşine en güzel görüneceği kıyafeti zaten kendisi büyük bir rahatlıkla belirleyecektir.