Fitness Spor Giyim

, 92 model bulduk!

  Fitness ve Sporcu Giyim

  Sağlıklı bir yaşamın en temel unsurları arasında hiç şüphe yok ki, spor en önemli faktörlerin başında geliyor.

  Spor konusu başlı başına bir uzmanlık alanı ve karşımıza çok farklı spor türleri çıkıyor. Nitekim bu spor türlerinden bir tanesi de son yıllarda hem kadınların, hem erkeklerin ama ağırlıklı olarak kadınların yaptıkları bir spor türü olan fitness.

  Fitness spor merkezlerinde güzelliklerine güzellik katmak isteyen, daha fit görünmek isteyenlerin özel fitness aletleri ile yaptıkları spor türü. İnsanlar bu sporu aynı zamanda sosyalleşme amaçlı olarak da kullanıyor.

  Tıpkı diğer spor türlerinde olduğu gibi bu spor türünde de yapılması için özel kıyafetler gerekiyor ve bu kıyafetlere fitness spor giyim ürünleri adı veriliyor.

  Temel Ürün Grupları Nelerdir?

  Fitness spor giyim ürünleri denilince karşımıza çıkan bayan grubunda ürünler aşağıdaki biçimdedir.

  · Fitness Atlet

  · Fitness Sutyen

  · Fitness Şort

  · Fitness Kapri

  · Fitness Spor Tayt

  · Fitness Takımları

  · Fitness Kıyafetleri

  Yukarıdaki ürünlere baktığımızda üst giyim parçalarından kimi kadınlar atleti, kimi kadınlar ise sutyeni tercih ederken, alt giyim ürünlerinde de benzer bir durum söz konusu olarak kimi bayanlar şortu, kimi bayanlar kapriyi, kimileri ise spor taytı tercih etmektedir.

  Burada durum tamamen kişinin kendi tercihlerine kalmış durumdadır. Bunun yanında ayrıca bazıları bu ürünleri ayrı ayrı almak yerine takım olarak alarak da kullanabilmektedir.

  Beden olarak bakıldığında S,M,L, XL gibi 4 temel beden dışında XS, XXL gibi daha büyük ve daha küçük bedenli insanlar için de özel ürünlere farklı markalarda rastlanmaktadır.

  Modellerde karşımıza değişik renkler ve desenler karşımıza çıkarken tüm bu ürünler kadınların tüm spor aletlerinde rahatça fitness yapmalarına uygun olan giysilerdir.

  Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Fitness spor giyim ürünleri seçerken kişi öncelikle fiyat konusuna bakmamalı, bilinen markaların bilinen ürünleri tercih etmeli, kullanılan malzemenin kişide olumsuz bir durum yaratmayacağı, hareket kabiliyetini engellemeyeceği, alerji vb. sorunlara yol açmayacağından emin olmalıdır.

  Buna ilaveten kişi mutlaka kendi bedenine uygun olan ürünü tercih etmeli ve onunla spor yapmalıdır.

  Spor; insan hayatının vazgeçilmez en temel aktiviteleri arasında yer almaktadır. Nitekim insanlar kendilerine zaman ayırarak soluğu spor komplekslerin de almaktadır. Globalleşen dünyaya adapte olmak ve gelişmeleri anbean takip etmek isteyen birçok girişimci ve firmada çağın içerisinde olan özgün spor kıyafetleriyle insanları cezp etmeyi başarmaktadır.

  Fitness’ ta son dönemlerde ülkemizde sıkça konuşulan ve birçok insan tarafından özenle yapılan bir spor dalıdır. Fit bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı yaşamak isteyen birçok insan Fitness’ın faydalarının bilincinde olarak Fitness yapmaya özen göstermektedir. Tabi ki her işin bir kuralı vardır, fitness’nda kendine has birtakım kuralları mevcuttur, bunların başında “kıyafet” gelmektedir. Fitness yaparken insanın rahat hissedebileceği ve her hareketi zorlanmadan yapabileceği bir kıyafet olmalıdır, bu yüzden de Fitness a özgü kıyafetler tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. Fitness spor giyim, hem günümüz modasına hitap eden bir şekilde üretilmiş olup hem de insanların keselerini zorlamayacak derecede tasarlanmıştır. Bu nedenden ötürüdür ki Fitness spor giyim için tercih edilen kıyafetler rutin olarak giyilen kıyafetlerin aksine daha bu spora yakışır olmalıdır. Fitness yapmaya endeksli; rahat iç çamaşırları, büstiyerler atletler ve eşofman takımları tercih edilmelidir. “Moda” erkeklerin aksine kadınların daha fazla önem verdiği ve üstünde durduğu bir akım olduğu için Fitness yaparken de modanın takip edilmesi ve modaya yakışır kıyafetlerin alınmasına dikkat edilmektedir, dolayısıyla Fitness kıyafetlerinin de o dönemin renklerini ve desenlerini barındırıyor olması son derece önemlidir. Fitness yaparken hem şık hem de bakımlı olmak isteyen kadınlar için tercih edilen kıyafetler hayati önem taşımaktadır ve kesinlikle seçimi riske atılmamalıdır. İnsanların; Fitness hareketlerini zorlanmadan yapmaları için daha elastik ve sıkmayan parçalar üretilmektedir, spor hareketlerinin çokluğu ve sıklığından ötürü insanlar spor yaparken sürekli bir terleme hali gözlenecektir, terin insan vücudunu yakmaması/rahatsız etmemesi adına Fitness spor giyim üzerine çalışan tasarımcılar, çok hassas davranmaktadır. Ki keza insanların kendilerini daha fazla gösterdiği platformların başında gelir Fitness salonları. Üreticiler; insanları şaşırtmayı hedefledikleri tarzda Fitness spor giyimin üzerine düşmekte ve çığır açan işlere imza atmaktadır. Üretilen her Fitness spor giyim sıradan bir t-shirt ve eşofman altının aksine daha yaratıcı ve modern çizgileri barındırmaktadır. Fitness spor giyimin teknolojik olmasına özen gösteren tasarımcılar,

  · Nefes alınabilirlik

  · Kullanışlılık

  · Tarza uygun

  · Modern görünümlü olmasına dikkat etmektedir.

  Fitness Spor Giyim; spor mağazalarında karşımıza çıkan ve gıpta ile baktığımız türden kıyafetlerdir, çoğu insan içinden “keşke günlük yaşantımızda da bu tarz kıyafetleri giyebilsek” diye geçirmektedir. Çoğu insan da Fitness spor giyimi günlük hayata kombinlemeye özen gösteren çalışmalar sergilemektedir. Fitness spor giyim; sadece kalıp şeklinde sunulmamakta ve birçok spor mağazalarında farklı kesimler şeklinde yapılmaktadır. Seçeneklerin fazlalaşması ve insanların interneti faal bir şekilde kullanmalarından dolayı sürekli rekabet halinde olan Fitness spor giyim üreticileri de talepleri karşılamak ve diğer firmaların/markaların önüne geçmek için dur durak bilmeden çalışmakta ve müşterilerinin arzu ettikleri ürünleri ortaya koymaya gayret etmektedir.