Fitness Takımları

, 12 ürün bulduk!

Fitness Takımları

Formda kalmak ve sağlıklı bir yaşam için spor şart... Vücudun her zaman dinç ve sağlıklı olmasını sağlamak için düzenli olarak yapılan egzersizler bütününe fitness adı verilir. Diğer spor türlerinden farklı bir amacı olan fitnessin teknikleri gibi kıyafetleri de farklıdır. Sağlam bir vücut için düzenli olarak uygulanan fitness egzersizleri özel fitness takımları ile yapılmalıdır.

Fitness takımları alt ve üstü benzer renklerde, benzer desenlerde olan takımlardır. Bu takımlar, rahat ve kullanışlıdır. Aletli ve aletsiz spor hareketlerinin zorlanmadan yapılmasını sağlar. Spor yaparken gerçekleşen terlemenin etkilerini en aza indirerek sporcunun ara vermeden uzun süre aktivitesine devam etmesini sağlar. Kıyafetlerde terleme nedeni ile leke olmaması için lekelemeyen, nemi hemen emip kurumasını sağlayan kumaşlardan üretilmiş olmaları gerekir. Spor sırasında esneyen vücuda uyum sağlayan ekstra esnek yapılı kumaşlar fitness takımı üretimi için uygundur.

Genel olarak fitness takımları bir adet tayt ve tayta uygun bir adet üst atlet şeklindedir. Spor salonu ya da evde spor yaparken her ne kadar mevsim önemli olmasa da yazlık ve kışlık olarak modeller ayrılabilir. Yazlık modellere örnek olarak göbek kısmı açıkta kalan diz altında tayt uzunluğu biten modeller verilebilir. Kışlık fitness takımı modeli olarak ise tayt uzunluğu ayak bileğine kadar uzanan ve üst kısmı da kollu olan takım modelleri örnek verilebilir. Sizde zevkinize ve tarzınıza göre bu takımlardan birini seçip satın alarak daha rahat spor yapabilirsiniz.