• Yardım
 • »
 • İptal, Değişim, İade

İptal, Değişim, İade


Siparişimdeki ürün / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

   

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünleri, iade şartlarına uyması koşulu ile teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Alt ve üst iç giyim, yüzme giyim, çorap, atlet, çeyiz setleri, korseler, kozmetik ürünleri, gelin çeyiz setleri, gecelikler, fantazi ve erotik ürünler, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, ten ile direkt teması olan, tek kullanımlık, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin, kişisel kullanıma özel ürünlerin ve OUTLET olarak satılan ürünlerin hijyen kuralları gereği değişim ve iadesi yapılamamaktadır.

İADE İŞLEMLERİ SÜRECİ
1. Ürünlerin iade kriterlerine uygunluğunun kontrolü.
2. İade formu ile süreci başlatmanız.
3. Fatura da iade bölümünü doldurmanız. Kurumsal iseniz iade faturası düzenlemeniz.
4. Ürünü Kargo ile göndermeniz.
5. Ürünün, iade şartlarını karşılayıp karşılamadığının kontrolünün yapılması
6. İadesi uygun ürünler için para iadesinin yapılması.
7. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi

1. Ürünlerin iade kriterlerine uygunluğunun kontrolü

AAlt ve üst iç giyim, yüzme giyim, çorap, atlet, çeyiz setleri, korseler, kozmetik ürünleri, gelin çeyiz setleri, gecelikler, fantazi ve erotik ürünler niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, tek kullanımlık, hızlı bozulan, ten ile direkt teması olan veya son kullanma tarihi geçme olasılığı olan ürünlerin, kişisel kullanıma özel ürünlerin ve OUTLET olarak satılan değişim ve iadesi yapılamamaktadır.

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir:

 • Ürünün eksiksiz (aksesuar, kemer vb. parçaları ile) ve hasarsız durumdaki kutusu ve/veya ambalajı ve varsa standart aksesuarları,
 • Tarafınıza gönderilen faturanın iade kısmı doldurulmuş ve imzalanmış nüshası (Tüm ürünlerin iadesinde, faturanın tüm nüshaları)
 • İade edilecek ürünlerde parfüm, losyon ya da ağır koku ve iz bırakacak bir deodorant veya kimyasal olmaması gereklidir.
 • Lekelenen, hasar gören ve kullanılmış ürünlerin iadesi alınmaz.
 • Ürünün orijinal ambalajı üzerine kargo etiketi yapıştırılması yada koli bandı ile bantlama işleminin uygulanmama durumunda ürünlerin iadesi alınmaz.
Ürünler yukarıdaki şartları sağlıyor ise, iadeye uygun demektir.

2. İade formu ile süreci başlatmanız.
 • Sipariş detay sayfasına giderek, sayfasının alt bölümünde bulunan "Kolay İade" butonuna basınız.
 • İade işleminin yapılmasını istediğiniz ürünler için iade adedini ve iade sebeplerini seçiniz. Dikkat - Bu ekranda, iadesi mümkün olmayan ürünler için işlem yapılamamaktadır.
 • Ücret iadesinin nereye yapılmasını istediğinizi seçiniz. (Kredi Kartına / Sanal Cüzdanınıza / Banka hesabınıza(Kapıda Ödemeli Satış iadelerinde))
 • Kredi kartı ile yaptığınız alışveriş iadeleri sadece aynı Kredi Kartına yapılabilmektedir.
 • Kapıda ödeme ile yaptığınız alışveriş iadeleri, Cüzdan hesabınıza yada banka hesabınıza yapılmaktadır. Seçiminizi bu aşamada belirleyiniz. Eğer iade tutarının cüzdan hesabınıza yapılmasını istemiyorsanız ve ödeme yöntemi olarak kapıda ödeme yada Havale/EFT seçenekleri ile yapmışsanız İade yapılabilmesi için banka hesap adı ve IBAN numaranızı giriniz.
 • "İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum"u işaretleyerek "İade Talebi Oluştur" Butonuna basınız.
 • Açılan yeni pencerede yer alan, Kargo gönderi kodunu kullanarak, size belirtilen tarihe kadar ürünü bize MNG Kargo ile gönderin.

 • İade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.
3. Fatura da iade bölümünü doldurmanız. Kurumsal iseniz iade faturası düzenlemeniz.
İadesine izin verilen ve işlem başlattığınız ürünler için, Faturanın arka bölümünde bulunan iade bölümünün doldurulmuş ve imzalanmış yada şirketinize fatura edilmiş ise, iade faturasının düzenlenmiş olması gerekmektedir. - 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA.


 • Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın her iki nüshasında da, arka bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda; orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının arka bölümde bulunan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra beyaz olan 1. asıl sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.
 • Eğer siparişiniz, şirketinize fatura edilmiş ise, iade işlemi için, bu şirketin düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" ile birlikte göndermeniz gerekir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, "iade faturası" kesilmediği takdirde tamamlanamaz.

Eğer faturanızı kaybettiyseniz, iletişim formu aracılığı ile durumu "Müşteri Hizmetleri" bölümüne bildirmeniz gerekmektedir.

4. Ürünü Kargo ile göndermeniz
İade talebiyle icgiyimozel.com’a gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları size aittir. İade etmek istediğiniz ürünleri ve faturasını, faturanın arkasında bulunan iade formunu doldurduktan ve imzaladıktan sonra, bu kargo firması ile ödeme yapmadan, size vermiş olduğumuz kodu kullanarak, Ücretini ödeyerek gönderebilirsiniz.

Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam, ezilmesi veya hasar görmesini engellenecek şekilde paketlemeniz ve orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasıdır.

İade Adresimiz:
BK BİLGi TEKNOLOJİLERİ VE TİCARET A.Ş.
Sururi Mahallesi Hoca Hanı Sokak Ambarcı İş Merkezi No: 19/69 Kat:2 Yeşildirek Fatih İSTANBUL
Tel: +90 212 514 1260

Not: Size belirtilen kargo firması dışında, başka bir kargo firması ile yaptığınız "ALICI ÖDEMELİ" gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Bu durumda çift yönlü kargo ücreti ödemeniz gerekebilir. Bu sebeple, lütfen sizden göndermenizi istediğimiz kargo firması ile gönderdiğinizden emin olunuz.

5. Ürünün, iade şartlarını karşılayıp karşılamadığının kontrolünün yapılması
Tarafımıza ulaşan iadeniz, öncelikle ilgili departman tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı kontrol edilecektir. inceleme işlemi en geç 3 iş günü içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, uygun olmayan ürünler için alıcıya geri gönderim süreci başlatılacaktır.

6. İadesi uygun ürünler için para iadesinin yapılması
İade ödemeniz, alışveriş esnasındaki ödeme yöntimine ve iade süreci esnasındaki seçiminize göre ilerlemektedir.

Alışverişinizi Kredi Kartı ile yaptınız ise;
Ürün iadesi ya da iptali sonrasında alacağınız olan tutar aynı kredi kartınıza geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size sms ve e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir. Bu süreç, bankamatik kartlar ile yapılan alışverişlerde minimum 8 iş gününü bulabilmektedir.

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde +Bakiye olarak görebilirsiniz.

Alışverişinizi "Kapıda Ödeme Havale" ve "Kapıda Ödeme Kredi Kartı" ile yaptınız ise;
İade ödemeniz banka hesabına yada Cüzdan hesabınıza yapılabilmektedir. Hangi hesaba yapılması isteğinizi, iade sürecini başlatırken seçebilirsiniz.

Banka hesabına yapılmasını istemeniz durumunda, iade işlemlerini başlatırken IBAN bilgilerinizi ilgili alana girmeniz gerekmektedir. Banka hesap bilgileri ile siparişi veren kişi bilgileri uyuşmalıdır, aksi takdirde iade ödemesi yapılamamaktadır. IBAN bilgilerinizi bize e-posta yada iletişim formu ilede iletebilir ve iadenin hesabınıza aktarım işlemini başlatabilirsiniz.

İadelerin cüzdan hesabınıza yapılmasını seçmeniz durumunda, para iadeleri cüzdan hesabınıza aktarılmakdır. Cüzdan hesabına aktarım işlemi anlık olarak gerçekleşmekte ve paranız sonraki alışverişlerinizde kullanılabilmektedir.

İade işleminiz tamamlandığında e-mail ile bilgilendirilirsiniz.

7. İadesi uygun olmayan ürünlerin, alıcıya kargo ile gönderimi

Göndermiş olduğunuz ürünler, iade şartlarınından herhangi birini sağlamıyorsa iadeniz kabul edilmez ve bu ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile bizim anlaşmalı fiyatlarımız üzerinden "ALICI ÖDEMELİ" olarak geri gönderilecektir.Bu kategorideki diğer sorular Sorunuzun cevabını bulamadıysanız tıklayın.
Yardım Ana Sayfasına dönmek için tıklayın.
  Hızlı Servis

Bize Ulaşın

Sorunuzun cevabını burada bulamadıysanız, Destek Hattımıza mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın