Elbise

, 51 ürün bulduk!

Elbise

Kadın kıyafetleri içinde olup erkek giysileri içinde olmayan giysilerin başında hiç şüphe yok ki elbise geliyor.

Bugün feminen duruşun en temel unsurları arasında elbette elbiseler geliyor ve sıradan bir elbise ile kadının güzelliğinin ortaya çıkmamasının olanağı yok.

Bugün pek çok ünlü markanın çok özel elbiseleri bulunuyor. Zaten elbise konusu sonsuz bir leb-i derya. Modanın o sezon için belirlenen trendlerine göre klasik elbiseler dışında sezonun trendlerine uygun olarak elbiseler karşımıza çıkıyor.

Sezonun ana trendlerine bakmadan önce her kadının gardırobunda mutlaka bir siyah klasik kesim elbise olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü asla modası geçmiyor ve her dem rahatlıkla giyilebiliyor. Yaşsız ve zamansız bir klasik.

Ama onun dışında kolsuz, straplez, kısa kollu, uzun kollu elbise modelleri de tüm sezonlarda karşımıza çıkıyor. Bu sezün için baktığımızda puantiyeli ve çiçek desenli elbiseler sıkça karşımıza çıkıyor.

Elbiselerin uzunluğuna baktığımızda ise mini, midi, maksi boylar değişmiyor ama bu sezon için ele alındığında hafif diz altı elbiselerin çok revaçta olduğunu söylemek gerekir.

İşlemeli ve kapüşonlu modeller de çok ama çok revaçta. Üstelik bu tür elbiselerin kişileri daha bir stil sahibi gösterdiği ise kesin.

Kullanılan malzemeler ise yaz sezonu için penye, şifon gibi yaza uygun terletmeyen ve serin tutan kumaşlar.

Bedenler ise S, M, L, XL gibi temel bedenler ama daha küçük ve daha büyük bedenlere kimi markalarda rastlanıyor.