Hamile Külot

, 35 model bulduk!

Hamile Külot

Hamilelik, bir kadının hayatının en özel ve en hoş dönemleridir. Bebeğini kucağına almak için gün sayan anne adaylarının bu dönemde bedenlerinde değişiklikler meydana gelir. Özellikle karın, kalça ve basen bölgelerindeki bu değişimler, kullanılan iç giyim ürünlerinin daha farklı yapılı olması ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak için özel üretilen külot modellerine hamile külot adı verilir.

Hamile külotu satın alırken ürünün gerçekten amacına uygun üretilip üretilmediğine dikkat edilmesi gerekir. Anne adaylarının bu dönemde siyah, beyaz ve ten rengi dışında iç çamaşırı kullanmaması tavsiye edilir. Bunun nedeni diğer renklerin özel boyalar ile kumaşa verilmesi ve bu kumaşlarında bazılarını solarak deri içine işlemesidir. Deri içine işleyen renk anne karnındaki bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Renk seçiminde dikkatli olunduğu gibi kumaş özelliklerine de dikkat edilmesi gerekir. Terletmeyen, toz ve kir barındırmayan cilt gözeneklerinin nefes almasını engellemeyen kumaşlar gebelik dönemindeki külot modelleri için idealdir. Naylon ya da benzeri kumaşlar yerine pamuklu kumaşlar kullanılmalı. Bu tür kumaşlar vajinal sağlık ve idrar yolu enfeksiyonunu önlemek için de çok önemlidir.

Gebelik döneminde kullanılacak hamile külot modeli kalçaları ve bel bölgesini sıkmayan modeller olmalıdır. Karın bölgesinde baskıya neden olan modeller kesinlikle kullanılmamalı, bu şekilde anne karnındaki bebeğin hareketleri kısıtlanmamalıdır. Lastikli külotlar da gebelik döneminde kullanımı sakıncalı modellerdir, tercih edilmemesi önerilir.