Babet Çorabı

, 19 ürün bulduk!

Babet Çorabı

Babet çorapları isminden de anlaşılacağı gibi babetler içine giyilen çorap türleridir. Soket çoraplar gibi kısa modeller olup zaman zaman birbiri ile karıştırılırlar. İki çorap modeli de sadece ayakların ayakkabı içinde rahat etmesini sağlar. Ayakkabı içine giymek için çorap seçerken ayakkabı modeline göre bu iki modelden biri tercih edilebilir.

Babet çorabı modelleri soket çoraplara göre daha kısadır. Bahar ya da yaz aylarında kullanılan babetlerin üst kısımları ayak üst kısmının yarısına kadar uzun olabiliyor. Babet çoraplar ön kısmı açık olan modellerde de çorapların görünmesini engelleyecek şekilde tasarlanır. İnce, ayağı terletmeyen, babet içinde ayağın kaymasını engelleyen özel kumaşlardan elde edilen babet çoraplar, diğerlerine oranla daha kullanışlıdır. Ürün satın alırken kumaş özelliklerine bu nedenle dikkat edilmesi gerekir.

Babet çoraplar ayağın ayakkabı içinde kalan kısımlarının zarar görmesini engelleyecek şekildedir. Değişik renk seçenekleri ya da modelleri vardır. Genel olarak beyaz ve siyah renkli, ince, transparan ya da fileli modelleri tercih edilir. Esnek yapıları sayesinde ayağı tam sararak rahat etmesini sağlar. Sıcak havalarda ayak terlemesi daha çok yaşanır. Terleyen ayaklarda koku daha fazla olur. Rahatsız edici bu kokunun oluşmaması için koku ve terleme yapmayan kumaş türleri ile babet çoraplar hazırlanır.

Renk ve model çeşitliliği ile farklı markaların babet çorabı modellerini icgiyimozel.com adresinden inceleyebilirsiniz. Güzel havaların tadını çıkarırken ayaklarınızın da rahatı ve sağlığı için mutlaka babet çorapların kullanılması gerekir.