Balenli Sütyen

, 13 ürün bulduk!

Balenli Sütyen

Balenli sütyen, kadınların yoğun şekilde kullandığı modellerdendir. Alt kısımlarında balen adı verilen bir maddeden destek bulunan bu sütyenler, göğüslerin daha dik ve daha güzel görünmesini sağlar. Günlük kıyafetler ya da gece kıyafetleri ile birlikte kullanılan bu ürünlerin çok uzun süre kullanılmaması ve uyurken mutlaka çıkarılması gerekir. Aksi halde göğüs bölgesine yaptığı sürekli baskı sağlık sorunlarına neden olabilir. Uyurken ise bilinçsiz dönüşler sütyenin zarar görmesine ve balenli kısmın vücuda batmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanımında klasik sütyenlere göre daha dikkatli olunmalı.

Balenli sütyen modelleri avantajları dezavantajlarından daha fazla olan modellerdir. İri göğüslü ya da göğüs bölgesinde sarkma olan bayanlar tarafından kullanıldığında gözle görülür derecede toparlanma sağlar. Sarkma olan göğüsleri alttan destekleyerek daha dik durması ve daha toparlanık görünmesini sağlar. Büyük göğüsleri ise hafif sıkıştırarak vücut geneline uygun boyuta getirir. İki parçalı üst giyim ürünleri ile birlikte kullanılabildiği gibi tek parça elbiseler ile birlikte de kullanılabilir. Rahat kullanım için mutlaka kişinin kendi ölçülerine göre olması gerekir.

Balenli sütyen modeli kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta bakımıdır. Sütyen temizliğinde yıkama aşamasında mutlaka yıkama topu kullanılması gerekir. Yıkama topu balenlerin zarar görmesini engeller ve sütyenin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Dantelli, desenli, sade ya da üzerinde farklı detayları bulunan balenli sütyen modellerinin tümüne icgiyimozel.com adresinden ulaşabilir, beğendiğiniz ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.