Nişan Aksesuarları

, 1 model bulduk!

Nişan Aksesuarları

Evlilik kimin hayali değildir ki? İnsan belli bir bilinç düzeyine ulaşır ulaşmaz evlenmek ve sonsuza kadar son nefesini verene kadar sevdiği ile mutlu mesut yaşamak ister.

Yıllar geçse, teknoloji ilerlese de dünyanın hemen her yerinde değişmeyen gelenekler vardır ki, bu geleneklerden bir tanesi de hiç şüphe yok ki çeyiz geleneği. Üstelik gelenekler manevi duyguların güçlenmesi, birlik ve beraberliğin artması açısından önem arz eder ki çeyiz de bunun bir parçasıdır.

Çeyiz geleneği deyince insanların ilk aklına gelen kavramlardan bir tanesi de evlenince her evin baş köşesine geçen nişan sandıkları. Yüzyıllardan bugüne ve sonrasına yapılan el emeği, göz nuru çeyizler bu sandığa konuluyor ve yine kimi yerlerde bu nişan sandıkları açılarak gelen misafirlere düğün öncesi gösteriliyor.

Bugün belki de en önemli fark nişan sandıkları için eskiden ceviz ağacından yapılırken günümüzde değişik malzemelerden de yapılıyor olması. Burada karşımıza çıkan temel türler kısaca şunlar olarak ifade edilebilir: Bombeli Fransız gipür, kadife döşemeli olan, kapitone olarak dizayn edilenler, çift bombeliler, tek bombeliler, merdiven gipürlü olanlar, Hürrem klasik ve Hürrem gipürlü modeller olanlar olarak ifade edilebilir.

Bu çok özel sandıklar kimi zaman ikili takımlar olarak da karşımıza çıkabiliyor. Fiyatlar ürünün markasına, kullanılan malzemeye, ebatlarına göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Hangi ürünün seçileceği ise tamamen gelinin zevkine kalmış durumdadır.